کد خبر:3340
پ

احتمال فروش مرورگر Chrome توسط گوگل قوت گرفت!

    به گزارش پایگاه خبری ایران آی تی نیوز – طی ماه های گذشته ، تحقیقاتی درباره فعالیت شرکت های بزرگ فناوری در آمریکا انجام شده است. در حال حاضر ، وزارت دادگستری و وکلای ایالتی ایالات متحده در حال بررسی پرونده ضد انحصاری گوگل هستند. و خواستار آن هستند که گوگل را مجبور به فروش مرورگر […]

احتمال فروش مرورگر Chrome توسط گوگل قوت گرفت!

 

 

به گزارش پایگاه خبری ایران آی تی نیوز – طی ماه های گذشته ، تحقیقاتی درباره فعالیت شرکت های بزرگ فناوری در آمریکا انجام شده است. در حال حاضر ، وزارت دادگستری و وکلای ایالتی ایالات متحده در حال بررسی پرونده ضد انحصاری گوگل هستند. و خواستار آن هستند که گوگل را مجبور به فروش مرورگر Chrome خود و بخشی از تجارت پرسود تبلیغات خود کنند.

 

احتمال فروش مرورگر Chrome توسط گوگل قوت گرفت!

 

 

به گفته منتقدان این صنعت، مقامات قضایی امریکا هنوز در حال بحث در مورد چگونگی کاهش کنترل گوگل بر بازار جهانی تبلیغات دیجیتال 162.3 میلیارد دلاری هستند.

 

وزارت دادگستری امریکا همچنین در حال آماده سازی دادخواست جداگانه ضد انحصاری است که گوگل را به اتهام سواستفاده از کنترل خود در بازار جستجوی آنلاین متهم می کند. این اداره ممکن است هفته آینده رسماً شکایت خود را بر علیه این غول تکنولوژی به جریان بیاندازند. تاکنون سخنگویان گوگل و وزارت دادگستری از اظهار نظر در این باره خودداری کردند.

 

گوگل کنترل بیش از حد بر بازار جستجو دارد

 

کمیته ضد انحصار ایالات متحده اخیراً اظهار داشت که گوگل یک امپراتوری انحصاری بزرگ ایجاد کرده است. این شامل طرفداری از خدمات و محصولات خود و سرکوب خدمات از رقبا است. این کمیته ادعا می کند که  گوگل ، یک  شرکت تابعه و قدتمند در این حوضه است و از خدمات خود برای سرکوب رقبای شخص ثالث و تسلط بر همه بازارها از تبلیغات تا نقشه استفاده می کند . این گزارش همچنین هشدار می دهد که تجارت ابری رو به رشد گوگل و برنامه خرید آن برای Fitbit ممکن است این انحصار را بیش از پیش تقویت کند.

 

این گزارش نشان میدهد که گوگل ، آمازون ، اپل و فیس بوک از قدرت انحصاری طلبی بسیاری برخوردار هستند. این کمیته توصیه می کند که کنگره قانون ضد انحصار را اصلاح کند تا آنها را مجبور به فعالیت در برخی از مشاغل خود کند و خریدها را دشوارتر کند.

 

در این گزارش آمده است: “شرکتی که در زمینه جستجوی آنلاین به طور کلی فضا را اشغال می کند ، Google است. میزان استفاده افراد در گجت های مختلف به ترتیب 81٪ و 94٪ در رایانه های رومیزی و دستگاه های تلفن همراه در ایالات متحده را تشکیل می دهد. “

 

علاوه بر این ، گزارش نشان می دهد که Google از موقعیت خود به عنوان رهبر جستجوی آنلاین سو استفاده می کند. این کمپانی وب سایت ها را مجبور می کند داده های ارزشمند را تحویل دهند و از مزایای جستجوی خود برای ورود به بازارهای مجاور استفاده کنند. علاوه بر این ، Google از موقعیت غالب خود در زمینه موتور جستجو و کنترل سیستم عامل Android برای گسترش سهم خود از بازار مرورگر وب استفاده می کند … “

 

 

ایران آی تی نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید