کد خبر:2604
پ

اطلاعات شخصی ۱۲ میلیون کاربر فیس‌بوک در معرض افشاء هستند

  این نشت اطلاعات پس‌ازآن رخ داد که یک سرور Elasticsearch با پیکربندی اشتباه داده‌های کاربران فیس‌بوک را درگیر یک نقض قبلی کرد. به گزارش ایران آی تی نیوز به نقل از hackread– چند سال گذشته،فیس‌بوک درگیر بحث و گفتگوهای مختلفی است از تسلط شبکه اجتماعی از طریق اینترنت گرفته تا رسوایی‌هایی نظیر Cambridge Analytica […]

اطلاعات شخصی 12 میلیون کاربر فیس‌بوک در معرض افشاء هستند

 

این نشت اطلاعات پس‌ازآن رخ داد که یک سرور Elasticsearch با پیکربندی اشتباه داده‌های کاربران فیس‌بوک را درگیر یک نقض قبلی کرد.

به گزارش ایران آی تی نیوز به نقل از hackread– چند سال گذشته،فیس‌بوک درگیر بحث و گفتگوهای مختلفی است از تسلط شبکه اجتماعی از طریق اینترنت گرفته تا رسوایی‌هایی نظیر Cambridge Analytica در سال ۲۰۱۸٫فراموش نکنید که فقط چند هفته پیش یک هکر پیدا شد که اطلاعات شخصی،۲۶۷ میلیون کاربر فیس‌بوک را می‌فروخت.
برای مقابله با این هکرها،این شرکت ادعا می‌کند اقدامات خاصی را انجام می‌دهد اما بااین‌وجود،این نقص موجود بوده وهمچنان به وقوع می‌پیوندد.آخرین مورد در این قسمت توسط کارآگاهان ایمنی گزارش شد که تیم تحقیقاتی آن‌ها به سرپرستی آنوراگ سن کشف کرد که داده‌های۱۲ میلیون کاربر فیس‌بوک مستقر در ویتنام فاش شده است.
طبق گفته محققان،این داده‌ها روی یک سرور Elasticsearch پیداشده‌اند و شامل سوابق موجود در نقض قبلی کاربران ویتنامی در ژانویه سال ۲۰۲۰ است.
بااین‌حال ، همه این‌ها از فیس‌بوک نیست و اعتقاد بر این است که چندین منبع دخیل هستند.علاوه بر این،جزئیات چگونگی عاملان موفق به سرقت این تعداد از اطلاعات کاربران هنوز مشخص نیست.
پیامدهای مهم این نقص می‌تواند باج‌خواهی از سوی مهاجمین،انجام حملات فیشینگ پیچیده با کمک مهندسی اجتماعی،اسپم کاربران با پیام‌های بازاریابی و سوءاستفاده باشد.
اما این‌طور نیست،حتی امنیت جسمی اشخاص را از طریق مختصات GPS به خطر می‌اندازد که این‌گونه وانمود می‌کنند اگر کاربران،وعده‌های هکرها را بپذیرند،خطرناک نیست.
برای نتیجه‌گیری،فعلاً سرور ازکارافتاده است.در حال حاضر،ما اعتقادداریم که فیس‌بوک هنوز نیاز به تقویت قابلیت‌های تست قلم خود و بررسی داده‌هایی دارد که به اشخاص ثالث اجازه می‌دهد حتی برای مقاصد قانونی دسترسی داشته باشند.
به‌عنوان کاربران،با توجه به اینکه همه‌چیز هک شده است،می‌توانیم نوع اطلاعاتی را که با هر وب‌سایت به اشتراک می‌گذاریم محدود کنیم.علاوه بر این،ما هنوز واکنش فیس‌بوک نسبت به این جدیدترین افشاگری‌ها را نشنیده‌ایم و به‌روزرسانی شمارا ادامه خواهیم داد.

کلیدواژه : فیسبوک
ایران آی تی نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید