فیسبوک اعلام کرده که حالا در ماه بیش از ۲ میلیارد کاربر فعال دارد. این بدان معناست که از زمان ارائه آخرین گزارش کمپانی در ماه می که از ۱ میلیارد و ۹۴۰ میلیون کاربر فعال در ماه حکایت می کرد، فیسبوک در یک بازه زمانی کوتاه موفق شده که تعداد قابل توجهی کاربر را به خود جذب کرده و به این آمار خارق العاده برسد.

مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیسبوک رسیدن به این موفقیت را با انتشار پستی در این شبکه اجتماعی به اطلاع دنیا رسانده است: “افتخار می کنیم که در این مسیر همراه شما هستیم”. لازم به ذکر است که این آمار ۲ میلیاردی مربوط به اپلیکیشن رسمی فیسبوک بوده است، اما دیگر محصولات این شبکه اجتماعی هم در حال حاضر وضعیت مطلوبی را از نظر جمعیت کاربری تجربه می کنند.

آمار ۲ میلیاردی مربوط به اپلیکیشن رسمی فیسبوک بوده است

فیسبوک مسنجر حالا بیش از ۱.۲ میلیارد کاربر فعال در ماه دارد، که واتس اپ نیز در این آمار با آن برابری می کند. همچنین اینستاگرام هم اخیرا به آمار ۷۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه دست پیدا کرده که در مقایسه با اپلیکیشنی مثل توییتر (با ۳۲۸ میلیون کاربر فعال) رقم فوق العاده ای است. مدیر محصولات فیسبوک، آقای گیرمو اسپیلر با انتشار بیانیه ای رسمی آمار و ارقام جالبی در مورد فیسبوک ارائه کرده است: “هر روز بیش از ۱۷۵ میلیون نفر از مردم از ری اکشن Love استفاده می کنند، و به طور متوسط بیش از ۸۰۰ میلیون نفر به لایک کردن چیزی در فیسبوک می پردازند.”

همچنین مارک زاکربرگ با این پیام که “ما در حال ایجاد ارتباط میان دنیا هستیم، اما حالا بیایید که دنیا را به یکدیگر نزدیک کنیم” اعلام کرده که فیسبوک طی روزهای آینده برای تقدیر از کاربران خود ویدیوهای مخصوصی برایشان منتشر خواهد کرد. این ویدیوها برای هر کاربر شخصی سازی می شود و می توانید آن ها را در این صفحه مشاهده نمایید.

فیسبوک به مناسبت دستیابی به این آمار فوق العاده، تا مدتی معین وقتی که پست دوستی را لایک کنید، به کسی تولدش را تبریک بگویید یا گروه جدیدی بسازید از شما با نمایش پیامی تشکر خواهد کرد.

لینک منبع