کد خبر:2732
پ

رصد و پایش اخبار با موتور جستجوگر بومی ممکن شد

  شرکت دانش بنیان پرتوتک سامانه در سال ۸۶ کار خود را آغاز کرد. این شرکت با بهره‌گیری از نیروهای متخصص در زمینه فناوری اطلاعات، هوش مصنوعی و امنیت در بستر وب، در عرصه ورود فناوری و تکنولوژی‌های برتر به داخل کشور گام‌های موثری برداشته و توانسته است خود را به عنوان یکی از پیشگامان […]

رصد و پایش اخبار با موتور جستجوگر بومی ممکن شد
یک شرکت دانش‌بنیان با بهره‌گیری از جدیدترین فناوری‌ها و زیرساخت‌های پردازش ابری در مراکز داده در داخل و خارج از ایران، توانسته امکان رصد و پایش فضای مجازی مانند سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های غیر برخط مانند جراید، رادیو و تلویزیون را برای سازمان‌های دولتی و غیردولتی فراهم کند.

 

شرکت دانش بنیان پرتوتک سامانه در سال ۸۶ کار خود را آغاز کرد. این شرکت با بهره‌گیری از نیروهای متخصص در زمینه فناوری اطلاعات، هوش مصنوعی و امنیت در بستر وب، در عرصه ورود فناوری و تکنولوژی‌های برتر به داخل کشور گام‌های موثری برداشته و توانسته است خود را به عنوان یکی از پیشگامان و مدعیان این عرصه معرفی کند.

به گزارش ایران آی تی نیوز به نقل از محمد قیومی مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان، مجموعه “خبر فارسی” یکی از پربازدیدترین سایت های خبری ایران و پربازدیدترین‌ها در بین موتورهای جستجوگر ایران است. این شرکت با الگو قرار دادن شرکت‌های بزرگ فناوری‌های مبتنی بر وب مانند یاهو، فیسبوک، گوگل، توییتر و… سعی بر آن داشته که آخرین دستاوردهای روز دنیا را در قالب محصولات خود به مردم معرفی کند.

وی می‌گوید: ما در حال حاضر با ۱۵ نفر از بهترین‌های حوزه فناوری اطلاعات، هوش مصنوعی و امنیت در بخش‌های مختلفی مانند تحقیق و توسعه، داده کاوی، برنامه نویسی، پشتیبانی و فروش فعالیت می‌کنیم.

این شرکت با استفاده از بسترهای متن باز و آزاد که بر روی بستر سیستم عامل لینوکس پیاده‌سازی شده است، یک موتور جستجوگر کاملا بومی طراحی و پیاده سازی نمود. خزشگر طراحی شده وابسته به RSS نیست و با قابلیت خزش میلیون‌ها صفحه در روز می‌تواند صدها هزار صفحه جدید را شناسایی کند.

اطلاعات با استفاده از هوش مصنوعی طبقه بندی شده و موضوعات خبری در جریان و بازنشر خبرها در سایت های مختلف شناسایی می‌شوند. کلیه فرآیندها و ذخیره‌سازی اطلاعات و داده‌های عظیم، بر روی بسترهای پردازش ابری و سرورهای شرکت صورت می گیرد.

اتاق خبر این شرکت، سامانه‌ای مبتنی بر وب است که برای رصد و پایش اطلاعات در بین سایت‌های خبری، خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها و سایت‌های سازمانی و هر سایتی که برای سامانه تعریف شود طراحی شده است. سامانه رصد اخبار و اطلاعات با استفاده از هوش مصنوعی و بدون دخالت انسانی قادر است آخرین اطلاعات را نمایش دهد.

مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان ادامه می‌دهد: پرتوتک با صرف هزینه بالا و جذب نیروهای متخصص در زمینه موتورهای جستجو توانسته است فصل جدیدی را در این تکنولوژی باز کند و همچنین با مشاوره دادن در زمینه موتور جستجو و هوش مصنوعی به شرکتهای دولتی و خصوصی گام بزرگی در زمینه گسترش این تکنولوژی بردارد.

ایران آی تی نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید