کد خبر:2917
پ

لغو محدودیت واردات گوشی های ۳۰۰ یورویی

  به گزارش ایران آی تی نیوز به نقل از  ايستنا با دستور مدرس خیابانی -سرپرست وزارت صمت- واردات گوشی طبق روال گذشته ادامه خواهد یافت و محدودیت ۳۰۰ یورویی واردات گوشی، تا اطلاع ثانوی حذف شده و به زودی ابلاغ می‌شود. پیرو ابلاغ تصمیمات جلسه دوم تیر ماه کارگروه نظارت و تخصیص ارز و […]

لغو محدودیت واردات گوشی های 300 یورویی

 

به گزارش ایران آی تی نیوز به نقل از  ايستنا با دستور مدرس خیابانی -سرپرست وزارت صمت- واردات گوشی طبق روال گذشته ادامه خواهد یافت و محدودیت ۳۰۰ یورویی واردات گوشی، تا اطلاع ثانوی حذف شده و به زودی ابلاغ می‌شود.

پیرو ابلاغ تصمیمات جلسه دوم تیر ماه کارگروه نظارت و تخصیص ارز و باتوجه به محدودیت های اعمال شده در سقف تخصیص ارز واردات موبایل در سال جاری و ممنوعیت واردات گوشی بالای ۳۰۰ یورو در رویه مسافری و تجاری، واردات گوشی موبایل با ارزش بیش از ۳۰۰ یورو ممنوع شده بود.

روز گذشته نیز محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات  وفناوری اطلاعات، در این خصوص تصریح کرد: ممنوعیت واردات تلفن همراه بالای ۳۰۰ یورو دارای سه ایراد جدی است.
وی بدون اشاره به محتوای این ایرادات، اعلام کرد: با رئیس کل بانک مرکزی و همچنین سرپرست وزارت صمت صحبت کردم و استدلالها را مطرح کردم.

جهرمی تاکید کرده بود: با تاکید بر ضرورت رعایت اولویتهای منابع ارزی کشور، بنا شد این تصمیم بازنگری شود.

حالا اخبار رسیده از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حاکی از آن است که با دستور سرپرست این وزارتخانه، واردات گوشی طبق روال گذشته ادامه خواهد یافت و این محدودیت، تا اطلاع ثانوی برچیده می‌شود.

انتشار خبر ممنوعیت فوق در روز گذشته، باعث ایجاد التهاب و افزایش قیمت گوشی های پرچمدار در بازار تلفن همراه کشور شده بود.

ایران آی تی نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید