کد خبر:1469
پ
محققان ۶ سیاره خارج از منظومه شمسی کشف کرده اند که سه مورد از آنها صخره‌ای هستند و در فاصله اندکی از ستاره خود مدار می زنند.

محققان ۶ سیاره خارج از منظومه شمسی کشف کردند

به تازگی ۶ سیاره خارج از منظومه شمسی کشف شده که در فاصله‌ای نزدیک به ستاره‌هایشان دور آنها مدار می‌زنند. به گفته محققان ۳مورد از این سیارات اطلاعاتی کلیدی دربر دارند که درک انسان از زمین را بیشتر می‌کند. تلسکوپ سیاره یاب سازمان فضایی اتحادیه اروپا در شیلی این سیارات را کشف کرده است. دانشمندان معتقدند یافته‌های آنان که به عنوان ۳ تحقیق جداگانه در نشریه نیچر منتشر شده، دانش بیشتری درباره ماهیت زمین و […]

به تازگی ۶ سیاره خارج از منظومه شمسی کشف شده که در فاصله‌ای نزدیک به ستاره‌هایشان دور آنها مدار می‌زنند. به گفته محققان ۳مورد از این سیارات اطلاعاتی کلیدی دربر دارند که درک انسان از زمین را بیشتر می‌کند.

تلسکوپ سیاره یاب سازمان فضایی اتحادیه اروپا در شیلی این سیارات را کشف کرده است. دانشمندان معتقدند یافته‌های آنان که به عنوان ۳ تحقیق جداگانه در نشریه نیچر منتشر شده، دانش بیشتری درباره ماهیت زمین و سیارات صخره‌ای دیگر در منظومه شمسی (مریخ، ونوس و عطارد) فراهم می‌کند.

کارول هاسول رئیس بخش ستاره شناسی در Open University انگلیس می‌گوید: سیارات صخره‌ای کشف شده فرصت‌هایی برای اندازه گیری حجم، شعاع و ترکیبات تشکیل دهنده آنها فراهم می‌کنند. به این ترتیب می‌توان نحوه ساخت سیارات را بررسی کرد.

ستاره شناسان Open University سه ستاره نزدیک زمین به نام‌های DMPP-۱، DMPP۲ و DMPP-۳ را بررسی کردند که ۱۶۰ تا ۴۴۰ سال نوری از زمین فاصله دارند. محققان متوجه شدند DMPP-۱c، DMPP-۱dو DMP-۱e حجمی بین ۳ تا ۱۰ برابر زمین دارند و دور ستاره DMPP-۱ مدار می‌زنند.

سیاره DMPP-۱b نیز دور همین ستاره مدار می‌زند. سیاره مذکور حجمی مشابه نپتون دارد و مدار آن ۲۰ روز طول می‌کشد. دنیل استاب یکی از دانشجویان سابق مقطع دکتری همین دانشگاه می گیود: این ستاره سیستم سیاره‌ای بسیار مهم و جالبی دارد.

محققان معتقدند با بررسی سه سیاره DMPP-۱c، DMPP-۱dو DMP-۱e که مشابه زمین هستند می‌تواند به اسرار سیارات صخره‌ای مانند زمین دست یافت.

ایران آی تی نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید