کد خبر:3327
پ

گوگل پلی شرایط انتشار نرم افزار را برای توسعه دهندگان سخت تر میکند

      به گزارش پایگاه خبری ایران آی تی نیوز – کمپانی گوگل با اعمال دستورالعمل هایی در Play Store شرایط اتشار نرم افزار برای توسعه دهندگان را  سختگیرانه تر کرده است این اقدام در جهت جلوگیری از دور زدن پرداخت های درون برنامه ای توسط توسعه دهندگان انجام خواهد شد.این اقدام همانند قوانین […]

گوگل پلی شرایط انتشار نرم افزار را برای توسعه دهندگان سخت تر میکند
گزارش ها حاکی از آن است که گوگل قصد دارد اقدامات جدیدی را برای انتشار نرم افزار ها همچون اپ استور اعمال کند.

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری ایران آی تی نیوز – کمپانی گوگل با اعمال دستورالعمل هایی در Play Store شرایط اتشار نرم افزار برای توسعه دهندگان را  سختگیرانه تر کرده است این اقدام در جهت جلوگیری از دور زدن پرداخت های درون برنامه ای توسط توسعه دهندگان انجام خواهد شد.این اقدام همانند قوانین فروشگاه اپ استور توسعه دهندگان را مجبور میسازد تا درآمد خریدهای درون برنامه ای خود را با گوگل به اشتراک بگذارند ، این کمپانی می خواهد همه توسعه دهندگان ۳۰ درصد از درآمد پرداخت درون برنامه خود را با این شرکت به اشتراک بگذارند .

برخی از توسعه دهندگان مانند Epic Games با ارائه روش های پرداختی جایگزین مانند کارت های اعتباری ، کاربران را به دور زدن سیاست های App Store و Play Store برای خرید مستقیم محتوای درون بازی از Epic Games ترغیب کرده اند.

حرکتی که احتمالاً از اوایل هفته آینده اعمال خواهد شد ممکن است باعث ناراحتی توسعه دهندگان خصوصاً سازندگان کوچک شود. بر اساس گزارشی از بلومبرگ ، گوگل قصد دارد دستورالعمل های به روز شده ای را در مورد الزام برنامه ها برای استفاده از سرویس صورتحساب درون برنامه ای Google برای خریدهای درون برنامه ای صادر کند.

اما در اینجا باید توجه داشت که سیاست کلی Google لزوماً تغییر نمی کند ، بلکه گوگل در حال برخورد با توسعه دهندگانی است که کاربران را وادار به پرداخت با کارت اعتباری خود می کنند.

بخشی از دستورالعملهای جدید گوگل در Play Store به شرح زیر است:

– توسعه دهندگانی که محصولات درون پرداختی بازی در Google Play را ارائه می دهند یا دسترسی به محتوای بازی را فراهم می کنند ، باید از صورتحساب درون برنامه ای Google Play به عنوان روش پرداخت استفاده کنند.

– توسعه دهندگانی که محصولات دیگری را در دسته دیگری از برنامه بارگیری شده در Google Play ارائه می دهند ، باید از صورتحساب درون برنامه ای Google Play به عنوان روش پرداخت استفاده کنند ، به جز موارد زیر:

– پرداخت فقط برای محصولات فیزیکی است.

تبلیغات

– پرداخت برای محتوای دیجیتالی که ممکن است در خارج از برنامه مصرف شود (به عنوان مثال آهنگ هایی که می توانند در سایر دستگاه های پخش موسیقی پخش شوند).

حتی با وجود این دستورالعمل ها ، گوگل تاکنون در مورد مدل تقسیم درآمد ۳۰ درصدی خود سخت گیری نکرده است.

اپل اخیراً به دلیل روشی مشابه مورد انتقاد قرار گرفته است. چنین تقسیم درآمدی با حاشیه بالا منجر به درآمد میلیارد دلاری برای گوگل و اپل می شود ، بنابراین به طور فزاینده ای از آنها محافظت می کنند.

گرچه برخی از توسعه دهندگان آن را “مالیات برنامه” می نامند و آن را بیش از حد می دانند. برخی از برترین توسعه دهندگان مانند Spotify ، Epic Games و Tile “ائتلافی برای انصاف برنامه” را با هدف “ایجاد یک شرایط مساوی برای مشاغل برنامه” تشکیل داده اند.

جزئیاتی در مورد نحوه برنامه ریزی Google برای اجرای موفقیت آمیز این قوانین در دسترس نیست. این احتمال وجود دارد که Google Pay به الزامات جدیدی برای خریدهای درون برنامه ای تبدیل کند و مانند اپل توانایی برنامه ها را برای هدایت کاربران به خارج از برنامه برای خرید یا اشتراک محدود کند.

کلیدواژه : Epic Gamesگوگل پلی
ایران آی تی نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید