کد خبر:2875
پ

۷ شرکت زیرمجموعه بانک پاسارگاد در بورسی خواهند شد

  به گزارش ایران آی تی نیوز به نقل از اخبارپول، بانک پاسارگاد در پاسخ به سوالات کنفرانس اطلاع‌رسانی به توضیحاتی درباره افزایش سرمایه، عرضه شرکت‌های زیرمجموعه در سال ۹۹ و ارزش کل سهام شرکت‌ میدکو، شرکت سرمایه‌گذاری پارس‌آریان و بیمه پاسارگاد در پرتفوی بانک پاسخ داد. بر اساس پاسخ‌های منتشرشده، این بانک خصوصی در […]

 ۷ شرکت زیرمجموعه بانک پاسارگاد در بورسی خواهند شد
طبق اعلام بانک پاسارگاد بنا است در سال جاری ۷ شرکت زیرمجموعه این بانک در بورس عرضه شوند؛ ضمن اینکه این بانک خصوصی در مرحله تجدید ارزیابی جهت افزایش سرمایه چشمگیر قرار گرفته است.

 

به گزارش ایران آی تی نیوز به نقل از اخبارپول، بانک پاسارگاد در پاسخ به سوالات کنفرانس اطلاع‌رسانی به توضیحاتی درباره افزایش سرمایه، عرضه شرکت‌های زیرمجموعه در سال ۹۹ و ارزش کل سهام شرکت‌ میدکو، شرکت سرمایه‌گذاری پارس‌آریان و بیمه پاسارگاد در پرتفوی بانک پاسخ داد.

بر اساس پاسخ‌های منتشرشده، این بانک خصوصی در مرحله تجدید ارزیابی جهت افزایش سرمایه چشمگیر قرار گرفته‌است. بانک‌پاسارگاد تأکید کرده که افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های این بانک در مرحله کارشناسی رسمی و ارزیابی می‌باشد که تاکنون ارزیابی مزبور به اتمام نرسیده و فرآیند فوق ادامه دارد.همچنین اجرای برنامه فوق منوط به اخذ مجوز از بانک مرکزی ج.ا.ا و سازمان بورس و اوراق بهادار خواهد بود.

آنطور که بانک‌پاسارگاد اعلام کرده بناست در سال ۹۹ عرضه اولیه هفت شرکت کلیدی غیربورسی این بانک همچون گسترش‌انرژی‌ پاسارگاد، پرداخت‌الکترونیک پاسارگاد، فولاد زرند ایرانیان، فولاد سیرجان ایرانیان، فروسلیس غرب پارس، داتیس آریان قشم و مبنای خاورمیانه انجام شود؛ فعالان بازار پیش بینی می‌کنند وپاسار از محل عرضه این شرکت‌ها می‌تواند تحولی در درآمد قابل توزیع خود ایجاد نماید.

گفتنی است، مجموع ارزش بازار کل سهام شرکت میدکو، شرکت سرمایه‌گذاری پارس‌آریان و بیمه پاسارگاد در پرتفوی بانک در تاریخ چهارم تیر ۹۹ حدود ۲۹۷.۸۰۷ میلیارد ریال بوده‌است که با توجه به قیمت تمام شده سرمایه‌گذاری که تماماً بر مبنای قیمت اسمی سهام بوده‌است، پتانسیل بالایی برای شناسایی سود دارد.

ایران آی تی نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید