کد خبر:2975
پ

Chrome به زودی هنگام پخش فیلم ها از داده های کمتری استفاده می کند

  Google در حال کار بر روی گزینه جدیدی برای کاربران Chrome است که باعث کاهش مصرف داده در هنگام پخش ویدئو می شود. به گزارش پایگاه خبری ایران آی تی نیوز – ویژگی جدید LiteVideos نام دارد و این امر نه تنها به کاهش استفاده از داده ها هنگام تماشای انلاین فیلم کمک میکند […]

Chrome به زودی هنگام پخش فیلم ها از داده های کمتری استفاده می کند

 

Google در حال کار بر روی گزینه جدیدی برای کاربران Chrome است که باعث کاهش مصرف داده در هنگام پخش ویدئو می شود.

به گزارش پایگاه خبری ایران آی تی نیوز – ویژگی جدید LiteVideos نام دارد و این امر نه تنها به کاهش استفاده از داده ها هنگام تماشای انلاین فیلم کمک میکند بلکه عملکرد مرورگر را نیز بهبود میبخشد. این ویژگی در حال حاضر در نسخه canary کروم موجود است ، این ویژگی قرار است در سال بعد به نسخه پایدار مرورگر افزوده شود.

 

با مراجعه به بخش جزئیات باگ های Chromium جزئیات این ویژگی و نحوه عملکرد آن را مشخص میشود. در اینجا ، توسعه دهندگان نرم افزار توضیح می دهند که “LiteVideo یک بهینه ساز صرفه جویی در داده است که شرایط را با پهنای باند پایین با شتاب دادن پاسخ رسانه ها ، شبیه سازی می کند ، تا به پخش کننده های ویدیویی سازگار MSE اجازه دهد وضوح را کاهش دهند و داده های کمتری مصرف کنند.” به طور خلاصه ، Chrome فیلم ها را مجبور می کند با کیفیت پایینتری را نمایش دهند.

 

اگرچه صرفه جویی در داده ها بیشتر برای کاربران موبایل مفید است ، اما این ویژگی خاص راه خود را به همه نسخه های Chrome باز میکند. این بدان معنی است که کاربران Windows Windows ، macOS ، Linux و Chrome OS می توانند از افزایش عملکرد این ویژگی بهره مند شوند – با این حال ، به طرز عجیبی ، هیچ اشاره ای به استفاده از کاربران iOS در مورد این ویژگی نشده است.

 

برای استفاده از این ویژگی تنها نصب Canary build کافی نیست ، همچنین باید یک پرچم اختیاری را فعال کنید تا LiteVideo فعال شود. به Chrome مراجعه کنید : // flags ، به جستجوی LiteVideos بپردازید و گزینه های دارای عنوان های “Enable LiteVideos” و “Force LiteVideos” را فعال کنید.

ایران آی تی نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید